Bubnová bruska

Bubnová bruska je určena pro loupání slupky ze spařené suroviny (například červená řepa, celer). Skládá se z nosného rámu, ve kterém je umístěn zvedací rám s otočným bubnem. Buben se odvaluje kolem své osy po nerezových kolech s nánosem polyuretanu. Pracovní část bubnu je tvořena skroucenými čtyřhrannými tyčemi, o jejichž hrany se spařená suroviny zbaví slupky. Tento technologický odpad je tlakovou vodou splavován do sběrného žlabu, který vyúsťuje do násypky separačního šneku. Surovina zbavená nečistot je vynášena šnekovnicí uvnitř bubnu směrem k výsypce. Náklon bubnu je stavitelný a lze tak regulovat rychlost průchodu suroviny.

Čištění suroviny a splavování odpadu zajišťuje rozvod tlakové vody s tryskami. Tyto rozvody jsou výškově stavitelné dle náklonu bubnu, nebo konkrétních požadavků, vycházející ze zkušenosti. Na vstupní straně je stroj osazen stavitelnou násypkou přizpůsobenou pro napojení šnekového dopravníku blanšéru. Na výstupní straně je opatřen uzavíratelnou výsypkou, navrženou pro napojení válečkové dráhy. Pohon dopravníku zajišťuje čelní převodovka s elektromotorem, umístěna na hnací hřídeli v zadní části stavitelného rámu.

Bubnová bruska je tvořena z celonerezové konstrukce (oceli jakosti DIN 1.4301), včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Typ / technické parametry: BBR 900-4000

Celková délka (vstup-výstup)

4915 mm

Celková šířka

1460 mm

Celková výška

2243 mm

Délka bubnu

4000 mm

Vnitřní průměr bubnu

920 mm

Celková hmotnost

2350 kg

Kontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.