Odlučovač vody

Zařízení je určeno k odloučení vody od nečistot vzniklých při čištění suroviny. Používá se všude, kde při čištění vzniká technologický odpad, který nemůže být sveden do kanalizace. Jedná se například o odpad ze separátoru hrachu, bubnové brusky, nebo bubnové pračky na zeleninu. Voda s technologickým odpadem se přivádí do děrovaného rotačního bubnu. Odloučená voda proteče otvory bubnu a je svedena do kanalizace. Odpad je vynášen šnekovnicí uvnitř bubnu směrem k výsypce, kde padá do násypky navazujícího šnekového dopravníku, který ho přepraví do kontejneru pro odpad.

Zařízení tvoří nerezová vana se spádem k výpustnému otvoru pro odvod vody a výsypkou pro odpad. Uvnitř vany je ve dvou ložiskových tělesech osazen rotační buben. Pohon odlučovače zajišťuje šneková převodovka s elektromotorem umístěna na hnací hřídeli bubnu.

Separátor vody je celonerezové konstrukce z oceli jakosti DIN 1.4301 včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Typ / technické parametry: OV 400/840

Celková délka

1375 mm

Celková šířka

560 mm

Celková výška

877 mm

Délka odlučovacího bubnu

840 mm

Průměr odlučovacího bubnu

400 mm

Celková hmotnost

125 kg

Kontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.