Obraceč sklenic s výfukem

Obraceč je určen pro odstranění případných nečistot ve sklenicích před naplněním surovinou. Na vstupní straně přebírá obraceč sklenice z přísunového destičkového dopravníku. Destičkové pásy s prstovými unášeči se pohybují ve dvou drahách tvaru „C“. Uchopení obalů zajišťují prstové unášeče z termoplastu, které jsou součástí destičkového pásu. Při dopravě se prstové unášeče deformují, a tím vytvářejí předpětí na sklenici. Předpětím v prstových unášečích je sklenice držena v dráze a unášena dopravníkem. V horní části dráhy, kdy jsou sklenice dnem vzhůru, jsou vyfouknuty vzduchem, nebo vystříknuty tlakovou vodou. Na výstupní straně odebírá sklenice odsunový destičkový dopravník.

Obraceč sklenic je tvořen masivním svařovaným rámem, na kterém jsou uchyceny dvě dráhy s destičkovými pásy. Vzdálenost mezi dráhami je plynule stavitelná, podle rozměru dopravovaného obalu. Nastavená vzdálenost mezi jednotlivými drahami se odečítá na stupnici v milimetrech B = 0-170 mm. Předpětí v prstových unášečích lze nastavit tak přesně, že je možné přepravovat i plechové obaly.

Pohon stroje zajišťují dvě převodovky s elektromotory, které jsou řízeny společným frekvenčním měničem. Tím je zajištěna plynulá regulace a stejná rychlost pásů pro obě dráhy. Celý stroj je ustaven na stavitelných kloubových patkách.

Obraceč obalů je celonerezové konstrukce z oceli jakosti DIN 1.4301, včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Typ / technické parametry: MOP 120/1080

Rychlost dopravního pásu - řízena frekvenčním měničem v rozmezí 25-50 Hz.

Pro 25 Hz

13,13 m/min.

Pro 50 Hz

26,26 m/min.

 

Délka rámu

3030 mm

Šířka rámu

870 mm

Výška rámu včetně patek

2750 mm

Stavitelný rozměr drah mezi unášeči

0-170 mmKontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.