Zařízení na třídění hrachu

Separátor hrachu je určen k odloučení zbytků slupek, úlomků hrachu a drobných nečistot při zpracování hrachu. Odpad propadává štěrbinami bubnu a kuličky hrachu jsou vynášeny šnekovnicí uvnitř bubnu směrem k výsypce. V technologickém toku linky je umístěn před plničkami surovin.

Separátor hrášku se skládá ze tří částí:

Skříň separátoru tvoří nerezová vana, umístěna do konstrukce z tenkostěnných profilů. Na pravé straně je umístěna plošina se schodištěm, která slouží pro čištění a kontrolu zařízení. Dno skříně se svažuje do středu tak, aby voda s nečistotami odtékala výstupním otvorem do navazujícího zařízení - odlučovač vody.

Separační buben je svařený válec se štěrbinovými otvory. Buben se otáčí kolem osy uložené ve dvou ložiskových tělesech. Čištění suroviny a splavování odpadu zajišťuje rozvod tlakové vody s tryskami. Z výstupní hrany bubnu vypadává vyčištěný hrášek (bez vody) na odsunový dopravní pás. Štěrbinové otvory jsou čištěny rotačními kartáči.

Pohon separátoru zajišťuje šneková převodovka s elektromotorem, umístěna na hnací hřídeli. Od otáčení bubnu separátoru je odvozeno i otáčení rotačních kartáčů.

Zařízení je celonerezové konstrukce z oceli jakosti DIN 1.4301 včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Typ / technické parametry: SH 620-2000

Celková délka

2800 mm

Celková šířka

1930 mm

Celková výška

1890 mm

Průměr separačního bubnu

620 mm

Délka separačního bubnu

2000 mm

Celková hmotnost

450 kgKontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.