Kartáčová pračka pro mytí zeleniny

Pračka s rotačními kartáči je určena pro mytí kusové zeleniny ve vodní lázni. Z vodní lázně je surovina vynášena modulárním pásovým dopravníkem s unašeči, nad kterým je osazena sada oplachových trysek. Konstrukčně je řešena jako kompaktní zařízení sestávající ze dvou základních částí – mycí vany s rotujícími kartáči a vynášecího dopravníku.

Mycí vana je osazena rotačními kartáči, které jsou uloženy v ložiskových tělesech upevněných na bočních stranách vany. Jednotlivé kartáče jsou mezi sebou propojeny řetězovým převodem. Jejich pohon zajišťuje šneková převodovka s elektromotorem a řemenovým převodem. Dno vany je řešeno jako dvojité. Horní dno je tvořeno děrovaným plechem, který je výškově stavitelný a v přední části je osazen pevnými půlkruhovými kartáči. Hladina vody je udržována přepadovým žlábkem na vstupní straně vany. Průchod suroviny je regulován stavitelnou přepážkou umístěnou před vstupem na vynášecí dopravník.

Vana je pro usnadnění obsluhy vpředu i vzadu osazena vypouštěcími ventily a čistícími otvory s dvířky. Pro snadné přemisťování je pračka opatřena pojezdovými koly a lyžinami pro převoz vysokozdvižným vozíkem.

Vynášecí dopravník - slouží pro dopravu umyté suroviny z mycí vany na navazující technologické zařízení. Dopravník je osazen modulárním pásem, který pohání převodovka s elektromotorem, umístěna na hnací hřídeli. Nad vynášecím pásem jsou osazeny ostřikové trysky, které provádějí konečný oplach produktu čistou vodou a zároveň slouží pro doplňování vody do pračky.

Vzduchová pračka je celonerezové konstrukce z oceli jakosti DIN 1.4301, včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Typ / technické parametry: PK 800

Celková délka

5200 mm

Celková výška

3075 mm

Délka vany

3500 mm

Šířka vany

800 mm

Výška vany

1190 mm

Délka vynášecího dopravníku

3320 mm

Výška výsypky dopravníku

2400 mm

 

Hmotnost bez vodní náplně

675 kg

Hmotnost vodní náplně

1660 kg

Hmotnost včetně vodní náplně

2335 kg

Kontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.