Vzduchová pračka pro mytí zeleniny

Vzduchová pračka s máčením je určena pro mytí kusové zeleniny v bublinkové lázni. Drobné bublinky vzduchu strhávají nečistoty z povrchu suroviny. Praní je tak velmi šetrné a nedochází k jejímu poškozování. Průchod suroviny zajišťuje vodní proud a máčecí mechanismus. Pro snadné přemisťování je pračka opatřena pojezdovými koly a lyžinami pro převoz vysokozdvižným vozíkem. Konstrukčně je řešena jako kompaktní zařízení sestávající z následujících celků:

Mycí vana má dva okruhy a je osazena děrovaným dnem mírně skloněným směrem k vynášecímu dopravníku. Okruh vodní cirkulace je tvořen čerpadlem, rozvodem vody a tryskami, které zajišťují cirkulaci vody v mycí vaně. Okruh vzduchového praní sestává z dmychadla a rozvodu vzduchu. Rozvod vyúsťuje pod roštem z děrovaného plechu. Dmychadlo zabezpečuje probublávání po celé pracovní části mycí vany a vytváří bublinkovou lázeň. Nečistoty těžší než voda klesají ke dnu pod vzduchové trysky a vzduch je již dále nevíří.

Máčecí mechanismus zajišťuje ponoření plovoucí suroviny pod vodní hladinu a dopravuje pranou zeleninu na vynášecí pás.

Vynášecí dopravník slouží pro dopravu umyté suroviny z mycí vany na navazující technologické zařízení. Nad vynášecím pásem jsou osazeny ostřikové trysky, které provádějí konečný oplach produktu čistou vodou a zároveň slouží pro doplňování vody do pračky.

 Ovládací skříň je osazena tlačítky START a STOP samostatně pro každý pohon, aby bylo možno kteroukoli funkci vzduchové pračky samostatně vypnout. Pohony vynášecího dopravníku a mechanismu máčení jsou osazeny frekvenčním měničem, což umožňuje optimální seřízení rychlosti posuvu suroviny. Řízený posuv rovněž zabezpečuje kontinuální tok materiálu s možností regulace doby praní pro více nebo méně znečištěné suroviny.

Vzduchová pračka je celonerezové konstrukce z oceli jakosti DIN 1.4301, včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Typ / technické parametry: PVM 800

Celková délka

4200 mm

Celková výška

2020 mm

Délka vany

3500 mm

Šířka vany

800 mm

Výška vany

1100 mm

Délka vynášecího dopravníku

2100 mm

 

Jmenovitý výkon

cca 110 kg/min.

Hmotnost bez vodní náplně

720 kg

Hmotnost vodní náplně

1660 kg

Hmotnost včetně vodní náplně

2380 kg

Kontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.