Snášecí dopravníky

Snášecí dopravník je určen pro vertikální dopravu obalů v obou směrech. Na vstupní straně přebírá snášecí dopravník sklenice z přísunového destičkového dopravníku. Destičkové pásy s prstovými unášeči se pohybují ve dvou drahách tvaru „C“ nebo „S“. Uchopení obalů zajišťují prstové unášeče z termoplastu, které jsou součástí destičkového pásu. Při dopravě se prstové unášeče deformují, a tím vytvářejí předpětí na sklenici. Předpětím v prstových unášečích je sklenice držena v dráze a unášena dopravníkem. Snášecí dopravník umožňuje vyfouknutí vzduchem, nebo vystříknutí tlakovou vodou. Na výstupní straně odebírá sklenice odsunový destičkový dopravník.

Snášecí dopravník je tvořen masivním svařovaným rámem, na kterém jsou uchyceny dvě dráhy s destičkovými pásy. Vzdálenost mezi dráhami je plynule stavitelná, podle rozměru dopravovaného obalu. Nastavená vzdálenost mezi jednotlivými drahami se odečítá na stupnici v milimetrech B = 0-200 mm. Předpětí v prstových unášečích lze nastavit tak přesně, že je možné přepravovat i plechové obaly.

Pohon snášecího dopravníku zajišťují dvě převodovky s elektromotory, které jsou řízeny společným frekvenčním měničem. Tím je zajištěna plynulá regulace a stejná rychlost pásů pro obě dráhy. Celý stroj je ustaven na stavitelných kloubových patkách.

Snášecí dopravníky jsou celonerezové konstrukce z oceli jakosti DIN 1.4301, včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Technické parametry

Rychlost dopravního pásu - řízena frekvenčním měničem v rozmezí 25-50 Hz.

Pro 25 Hz

8,35 m/min.

Pro 50 Hz

16,71 m/min.

 

Celková délka

2287 mm

Celková šířka

984 mm

Celková šířka včetně rozvaděče

1390 mm

Celková výška

Dle požadavku

Stavitelný rozměr drah mezi unášeči

0-200 mm

Celková hmotnost

900 kg

Kontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.