Řezačka paprik

Řezačka paprik je určena pro dělení půlené syrové papriky na proužky. K řezání je možné použít různé rozteče řezacích hlav. Řezačka je součástí linky na zpracování papriky.

Papriky jsou vstupním modulárním dopravníkem dopraveny do násypky řezačky. Pásový dopravník řezačky dopravuje surovinu od násypky do nožové hlavy, kde dochází k rozřezání suroviny. Pásový dopravník přítlaku suroviny zabraňuje prokluzu suroviny na pásu řezačky a napomáhá toku suroviny do nožové hřídele. Pohony obou dopravníků jsou řízeny společným měničem kmitočtu, což zajišťuje shodnou dopravní rychlost obou pásů. Řezací nožová hlava zajišťuje vlastní rozřezání suroviny na požadovanou šířku. Je tvořena sadou kotoučových nožů, která tvarově zapadá do řezací podložky. K řezání dochází mimo dopravní pás. Pro výškové stavění vůči podložce je hřídel s pohonem uložena na otočném rámu. Pohon hřídele zajišťuje šneková převodovka s elektromotorem, řízena frekvenčním měničem. Na straně výstupu je osazen stírací hřeben, který uvolňuje zbytky suroviny z mezer mezi noži. Okruh vodního ostřiku zajišťuje průběžné čištění pásu řezačky a napomáhá odsunu suroviny z výsypky řezačky. Rám řezačky je ustaven na stavitelných kloubových patkách

Zařízení je celonerezové konstrukce z oceli jakosti DIN 1.4301 včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Typ / technické parametry: RP 500

Celkové rozměry včetně vstupního dopravníku:

Celková délka

3440 mm

Celková šířka

1300 mm

Celková výška

2170 mm

Hmotnosti:

Řezačka bez plnícího dopravníku

635 kg

Plnící dopravník MD457-1970SU

125 kg

Celková hmotnost

760 kg

Kontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.