Náplavová vana pro příjem zeleniny

Náplavová vana je určena pro šetrný příjem kusové zeleniny. Surovina je sypána do nádrže s velkým objemem vody, kde se po průchodu vodní lázní odloučí hrubé nečistoty a hlína usazená na povrchu se odmočí. Celý proces mytí je při použití náplavové vany dokonalejší a také rovnoměrnější, protože surovina se naváží přerušovaně, ale odběr je kontinuální. V technologickém toku praní suroviny zařazena jako vstupní zařízení. Následné praní probíhá v kartáčové, nebo vzduchové pračce, podle druhu prané suroviny.

Konstrukčně je řešena jako kompaktní zařízení sestávající z vany, vynášecího dopravníku a okruhu cirkulace vody. Cirkulaci zajišťuje čerpadlo, které vodu z přepadové nádrže dopravuje do trysek v zadní části náplavové vany. V přepadové nádrži jsou osazeny síta pro zachycení plovoucích nečistot. Trysky jsou stavitelné, aby proud vody mohl být veden do optimálního místa dle prané suroviny. Stavitelné trysky pomocí tlaku vody omývají plovoucí surovinu a zároveň ji unáší směrem k výstupnímu dopravníku. Dopravník je osazen modulárním pásem s unášeči. Dno vany je řešeno jako dvojité. Horní dno je tvořeno zvedacím rámem s děrovaným plechem, který je výškově stavitelný. Úhel sklonu se volí dle druhu neplovoucí suroviny. Pohon vynášecího dopravníku zajišťuje šneková převodovka s elektromotorem, umístěna na hnací hřídeli horní větve (kontrolní úsek). Náplavová vana je opatřena výsypkou na výstupu vynášecího dopravníku. Výsypka je navržena pro napojení na vzduchovou pračku PVM 800, nebo kartáčovou pračku PK 800.

Náplavová vana je celonerezové konstrukce z oceli jakosti DIN 1.4301, včetně spojovacího materiálu jakosti A2 s použitím plastových komponentů. Všechny použité materiály mají atest pro přímý styk s potravinami.

Typ / technické parametry: NV 1900-6000

Celková délka

6632 mm

Celková šířka

2230 mm

Celková výška

2080 mm

Celková hmotnost

1421 kg

Maximální zatížení vany

500 kg

Kontaktujte nás - zaslat poptávku

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.